Ознака: пилешко

Кулинарство

ПИЛЕШКО ВО КРЕМАСТ КАРИ СОС: Направете го африканското јадење КУКУ ПАКA и воодушевете ги домашните

Куку пака е јадење што се обожува во Кенија, Танзанија и Уганда. Месото традиционално се пече на скара, но може да се замени и со тава или рерна, а потоа […]

Кулинарство

Запечени тортиљи со пилешко и кашкавал

Мексиканската кујна е популарна низ целиот свет, а ја сакаат и Македонците. За денешниот ручек ви препорачуваме да подготвите запечени тортиљи полнети со пилешко и кашкавал. Потребни состојки: 8 тортиљи […]