Ознака: пилешко

Кулинарство

Рецепт за пилешко какво што досега не сте јаделе – клучна е една состојка

Многумина велат дека во рецептот за ова пилешко месо нема грешка, а и вие може да се уверите во тоа доколку го подготвите. На каков начин и да го подготвувате, […]

Кулинарство

Рецепт за пилешко какво што досега не сте јаделе – клучна е една состојка

Многумина велат дека во рецептот за ова пилешко месо нема грешка, а и вие може да се уверите во тоа доколку го подготвите. На каков начин и да го подготвувате, […]

Кулинарство

Јадење достојно за најекслузивен ресторан: Рецепт за пилешко какво што досега не сте јаделе – клучна е една состојка

Многумина велат дека во рецептот за ова пилешко месо нема грешка, а и вие може да се уверите во тоа доколку го подготвите. На каков начин и да го подготвувате, […]

Кулинарство

За љубителите на мексиканската кујна: Тортиљи со пилешко, павлака и домати

Потребни состојки: Тортиљи 2 домати 1 пиперка Кечап, мајонез 3 лажици кисела павлака 300 г пилешки стек Начин на подготовка: Промешајте го месото со павлака. Исечете ги доматите на кришки, […]

Кулинарство

Њоки со пилешко и кељ

Приготвување: Загрејте ја рерната на 200 степени. Во големо тенџере со зовриена солена вода сварете ги њоките според упатството на пакетчето; добро исцедете ги. Зачинете го пилешкото со малку сол […]