Ознака: пилешко

Кулинарство

Њоки со пилешко и кељ

Приготвување: Загрејте ја рерната на 200 степени. Во големо тенџере со зовриена солена вода сварете ги њоките според упатството на пакетчето; добро исцедете ги. Зачинете го пилешкото со малку сол […]

Кулинарство

Од тортиљите се прават генијални ролни, сендвичи, па дури и пица

Со класични кифлички со пилешко или мелено месо, овој пат решивме да ги претвориме тортиљите во вкусни закуски на кои им е тешко да се одолее. Направете раскошен сендвич за […]

Кулинарство

Такоси со пилешко: рецепт за брз ручек што ќе го натера семејството да бара повторувања

Љубителите на мексиканската кујна сигурно знаат што е тако. Мали тортиљи од пченица или пченка, полнети со месо или зеленчук, се омилено јадење за многумина. Постојат навистина различни варијанти на […]