Ознака: пилешко

Кулинарство

Рецепт за запечени тестенини со пилешко и кашкавал

Љубителите на италијанската кујна ќе бидат особено задоволни со овој рецепт, бидејќи ова јадење се вкусни, кремасти и заситувачки тестенини со пилешко. Освен што се подготвува брзо, храната е обилна, […]

Кулинарство

ПИЛЕШКО ВО КРЕМАСТ КАРИ СОС: Направете го африканското јадење КУКУ ПАКA и воодушевете ги домашните

Куку пака е јадење што се обожува во Кенија, Танзанија и Уганда. Месото традиционално се пече на скара, но може да се замени и со тава или рерна, а потоа […]