Ознака: пиперки

Здравје

Цвеклото, пиперките, кромидот конзумирајте ги свежи

Некои намирници e најдобро да се консумираат сирови, свежи, зашто при обработката и готвењето може да изгубат од својствата корисни за нашето здравје. – Вареното цвекло губи 25 отсто од […]