Ознака: повредени

Балкан

Тројца повредени во земјотресот во Загреб, едно дете меѓу повредните, државниот врв на вонреден состанок

Министерот за внатрешни работи на Хрватска, Давор Божиновиќ соопшти дека по првите информации, три лица се повредени во земјотресите кои утринава во 6:24 и 7:01 часот го погодија главниот град […]

Македонија

Повредени шест патници и возач при нагло запирање на автобус

Седум лица се повредени, од кои едно потешко откако автобус нагло запрел. Несреќата се случила вчера на ул.„Втора македонска бригада“ во Скопје, кога Ш.К.(45) од Скопје управувајќи со автобусот „даф“ нагло […]

Македонија

Во тешка сообраќајка на патот Струга-Дебар повредени четири лица

Четири лица се повредени во тешка сообраќајна несреќа на патот Струга – Дебар. Во 12.35 часот на крстосница од регионалниот пат Струга – Дебар и локален пат за селото Долна […]

Македонија

Несреќа на работно место: Во Куманово повредени 10 градежни работници

Десет работници се повредени при изведување на градежни активности на локација на улиците „Васко Карангелевски“ и „АВНОЈ“ во Куманово, информираат денеска од Општата болница Куманово, а случајот го потврди и […]

Вести Македонија

Едно лице потешко, а девет полесно повредени за едно деноноќие во сообраќајки во Скопје

Еден возач на патничко моторно возило се здобил со тешки телесни повреди, а девет лица со лесни телесни повреди во седум од вкупно 14 сообраќајни незгоди што се случиле изминатото […]

Издвојуваме

Во сообраќајки во Скопје викендов 1 потешко и 28 полесно повредени

Еден велосипедист се здобил со тешки телесни повреди, а 28 лица со лесни телесни повреди во 18 од вкупно 34 сообраќајни незгоди што се случиле изминатиот викенд на подрачјето на […]

Македонија

Во тешка сообраќајка на патот Тетово – Брвеница повредени седум лица

Седум лица на возраст од 17 до 38 години се повредени во тешката сообраќајна незгода што се случи ноќеска на патот од Тетово кон Брвеница. Сообраќајката се случила при судир на […]

Македонија

Три лица повредени во судар на мотоцикли на “Партизанска“

Вчера во 14.30 часот на булвер „Партизански одреди“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „априлија“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Б.А.(19) од Скопје и мотоцикл „баотиан“, со […]

Македонија

Камион се заби во автобус на ЈСП – повредени пет лица (ВИДЕО)

Камион со струмички регистерски ознаки удри дирекно во автобус на Јавното сообраќјано претпријатие Скопје. На снимката до која дојде МКД.мк се гледа како автобусот застанува на автобуска постојка кај населбата Дрма и […]

Балкан

Во земјотресите во Албанија повредени повеќе од 100 луѓе

Албанија синоќа беше погодена од два земјотреса со јачина од 5,6 степени и 5,3 степени според Рихтер. Епицантарот на земјотресите бил во Јадранското Море на длабочина од 10 километри. Во силниот […]

Вести Македонија

Во 15 сообраќајки во Скопје повредени 19 лица

Деветнаесет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 10 сообраќајни незгоди од вкупно 15 што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во пет сообраќајни незгоди е […]

Македонија

Лифт се откачи во зграда во Скопје, повредени четири момчиња

Четири млади момчиња од Скопје се повредени откако се откачил лифтот во кој се наоѓале во зграда на улицата “Трифун Бузев“ во Скопје. Околу 15:40 часот во СВР Скопје било […]