Ознака: повредени

Вести Свет

Четворица повредени во земјотрес на Сицилија

Земјотрес со јачина од 4,9 степени по Рихтеровата скала синоќа го погоди италијанскиот остров Сицилија. Повредени се четири лица кои не се наоѓаат во животна опасност, а причинета е материјална штета. Неколку […]

Црна хроника

Двајца пешаци потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Двајца пешаци се потешко повредени, а шестмина се здобиле со полесни повреди во седум сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во три сообраќајни незгоди […]

Вести

Четворица повредени при пад на авион на хрватски остров

Две лица се потешко повредени при пад на мал авион на хрватскиот остров Лошињ. Според хрватското Министерство за море, сообраќај и инфраструктура во несреќата две лица се потешко повредени, додека […]

Црна хроника

Двајца Македонци повредени во Солун, девојка е во критична состојба

Автомобил удри тројца пешаци во Солун, при што тројца се пренесени во болница со тешки повреди, објави грчка Та Неа.Сообраќајната полиција соопшти дека сообраќајката во близина на ИКЕА, кон солунскиот […]

Регион

Такси влета во колоната возила на Еди Рама,три лица се повредени

Два автомобила од придружбата на албанскиот премиер Еди Рама учествуваа во сообраќајна несреќа на патот кон Корча при што се повредени три лица.Несреќата се слуќи кога такси влетало во придружбата […]

Вести

Најмалку 5 загинати и 85 повредени од тајфунот во Јапонија

Пет лица загинаа, а уште 85 се повредени во разни несреќи и инциденти предизвикани од моќниот тајфун Лан кој во неделата ја зафати Јапонија, објави денеска телевизијата NHK.Маж на возраст […]

Вести

Локализиран пожарот во трговскиот центар во Москва, тројца повредени

Големиот пожар кој го зафати трговскиот центар за градежни материјали „Синдика“ во Москва синоќа е локализиран, а три лица се повредени во инцидентот.Официјален претставник на пожарникарската служба истакна дека пожарот […]

Вести

Откриен идентитетот на херој од масакрот од Лас Вегас кој го воодушеви светот

Некои супер херои не носат маски, овој млад човек е фотографиран за време на најдраматичниот напад во Лас Вегас, а за многу кратко време тој стана херој низ целиот свет.Додека […]

Вести

Еден убиен и седуммина повредени при напад во црква во САД

Едно лице загина, а седуммина други се повредени синоќа, кога вооружен маскиран маж упадна во црква во американскиот град Нешвил и отвори оган кон присутните верници.Еден од присутните во црквата […]

Црна хроника

Голф се преврте на автопатот Скопје-Тетово, три лица повредени

Три лица се полесно повредени откако автомобил „Голф“ со тетовски регистерки ознаки се преврте на автопатот Скопје-Тетово, после наплатната рампа Глумово, потврдуваат од МВР за Курир.Несреќата се случила околу 11:15 […]

Вести

Драма: Пукање пред суд, има повредени

Пред судот во Истанбул имало пукотници, а според информациите објавени на РТ има и повредени лица.Локалните медиуми пишуваат дека во престрелката учествуваат две локални ривалски банди вмешани во убиство за […]