Ознака: повредени

Вести Македонија

Во 15 сообраќајки во Скопје повредени 19 лица

Деветнаесет лица се здобиле со лесни телесни повреди во 10 сообраќајни незгоди од вкупно 15 што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во пет сообраќајни незгоди е […]

Македонија

Лифт се откачи во зграда во Скопје, повредени четири момчиња

Четири млади момчиња од Скопје се повредени откако се откачил лифтот во кој се наоѓале во зграда на улицата “Трифун Бузев“ во Скопје. Околу 15:40 часот во СВР Скопје било […]

Македонија

Во сообраќајка кај Кондово повредени две лица

Момче е тешко повредено откако тинејџер изгубил контрола над возилото на локалниот пат село Кондово-село Свиларе, соопшти Министерството за внатрешни работи. – Вчера во 18.53 часот на локалниот пат село […]

Македонија

Во сообраќајна несреќа на патот Скопје-Тетово повредени три лица

Три лица од кои едно потешко се повредени во сообраќајна несреќа која се случила на региналниот пат Скопје-Тетово кај село Семениште. Несреќата била пријавена во 19:15 часот, а во истата […]

Балкан

На излетан рингишпил во Босна повредени четири деца

Четири деца во Какањ се повредени кога рингишпил полн со деца излетал од предвидената рута на движење, а корпите со децата се закачиле за дрво, соопштија властите во Босна и Херцеговина. За […]

Македонија

Повредени 33 мигранти, се превртело комбето во кое се превезувале

Триесет и три мигранти се повредени во сообраќајна несреќа што вчера попладне се случи на патот Демир Капија-Прилеп. Сообраќајката се случила на местото викано Прждески споменик, на потегот меѓу Демир Капија […]

Свет

Повредени 18 лица во силно невреме во Италија

Најмалку 18 лица се повредени во силно невреме, проследено со град со големина на портокал, што вчера го зафати италијанскиот град Пескара. Повредените со повреди на глава и модринки се пренесени во […]

Свет

Во поплавите во Сибир 22 загинати и над 400 повредени

Повеќе од 400 лица се хоспитализирани со повреди од поплавите што го погодија регионот Иркутск на југоисток од Сибир, изјави денеска рускиот заменик-министер за вонредни состојби Павел Беришев. До петок […]

Живот

Викендов во Скопје полицијата казни 228 возачи, во 19 сообраќајки-12 повредени

Во текот на изминатите денови (28, 29 и 30.06.2019 година) на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Скопје преземени се мерки и активности, и констатирано е дека 228 возачи управувале […]

Македонија

Во битолско возило излета од пат, повредени две деца

Вчера во 11:24 часот на патот Вашарејца-Бучин, пред село Трновци, битолско, 28-годишниот А.А. од Прилеп, управувајќи патничко возило “Застава-128“ со скопски регистарски таблички, изгубил контрола над возилото и излетал од […]