Ознака: повредени

Вести

Хаос на Филипини: 10 мртви, повеќе од 60 повредени…

Експлозија на преполн пазар во Филипини.Експлозија на преполн пазар во Филипини. Портпаролот на претседателот Ернесто Абелја изјавил дека повеќе од 10 лица се починати а повеќе од 60 повредени. Исто […]

Балкан

СЕ ПРЕВРТЕ АВТОМОБИЛ НА АВТОПАТ: Пожарникари ги ваделе повредените!

Едно лице загина, а четири се повредени, меѓу кои и две малолетни деца во тешка сообраќаја несреќа која се случила утрово во Истра.На самото место на несреќата веднаш пристигнала Итната […]