Ознака: повредени

Македонија

Во сообраќајка во Скопје повредени две деветгодишни деца

Вчера околу 12:35 часот на улица “Алија Авдовиќ“ во Скопје, патничко возило “Фолксваген Туарег“, управувано од С.Р.(31) од Скопје, удрило во две деветгодишни деца. По несреќата децата биле пренесени во […]

Вести

Моментот од смртоносното уривање на зградата во Истанбул

Снимки од безбедносни камери го покажуваат точниот момент кога се урива зграда во Истанбул. Во зградата живееле 30 луѓе во 14 станови. Официјалните власти соопштија дека најмалку тројца се загинати, […]

Вести Свет

Четворица повредени во земјотрес на Сицилија

Земјотрес со јачина од 4,9 степени по Рихтеровата скала синоќа го погоди италијанскиот остров Сицилија. Повредени се четири лица кои не се наоѓаат во животна опасност, а причинета е материјална штета. Неколку […]

Црна хроника

Двајца пешаци потешко повредени во сообраќајки во Скопје

Двајца пешаци се потешко повредени, а шестмина се здобиле со полесни повреди во седум сообраќајни незгоди што се случиле изминатото деноноќие на подрачјето на Град Скопје. Во три сообраќајни незгоди […]

Вести

Четворица повредени при пад на авион на хрватски остров

Две лица се потешко повредени при пад на мал авион на хрватскиот остров Лошињ. Според хрватското Министерство за море, сообраќај и инфраструктура во несреќата две лица се потешко повредени, додека […]

Црна хроника

Двајца Македонци повредени во Солун, девојка е во критична состојба

Автомобил удри тројца пешаци во Солун, при што тројца се пренесени во болница со тешки повреди, објави грчка Та Неа.Сообраќајната полиција соопшти дека сообраќајката во близина на ИКЕА, кон солунскиот […]

Балкан

Такси влета во колоната возила на Еди Рама,три лица се повредени

Два автомобила од придружбата на албанскиот премиер Еди Рама учествуваа во сообраќајна несреќа на патот кон Корча при што се повредени три лица.Несреќата се слуќи кога такси влетало во придружбата […]