Ознака: повредени

Вести

За велигденскиот викенд во Скопје: 31 сообраќајка, 27 повредени

Едно лице е потешко повредено, а 27 се здобиле со полесни повреди во 31 регистрирана сообраќајна несреќа во изминатите четири дена во Скопје.Како што соопшти СВР Скопје, од евидентираните девет […]

Вести

Дваесет и девет работници се повредени во инцидент во фабрика во Турција

Дваесет и девет работници се повредени денеска во инцидент во текстилна фабрика во градот Черкези, во округот Текирдаг, во северозападна Турција.Според информација на телевизијата Си-Ен-Ен Турк во фабриката одекнала експлозија. […]

Вести

Сообраќајка во Визбегово- Двајца повредени, министерот на увид

Утрово во 9,30 часот, министерот за внатрешни работи д-р Агим Нухиу присуствуваше на увид на случена сообраќајна незгода на магистрален пат Скопје – ГП Блаце, во непосредна близина на бензиската […]

Црна хроника

Петнаесет повредени при неуспешно полетување на авион во Индија

Петнаесет лица се повредени и пренесени во болница, откако патничкиот авион на компанијата „Џет Ервејз„ при полетувањето, скршнал од пистата на аеродромот во Гоа, во Индија, се завртел за 360 […]

Црна хроника

Детали за сообраќајката кај Калуѓерица во која беа повредени три лица

Три лица се повредени во сообраќајната несреќа која претпладнево околу 10:50 часот се случила на магистралниот пат Струмица-Радовиш, одноносно на крстосницата пред селото Калуѓерица.Од полицијата информираат дека во несреќата учествувале […]

Вести

Хаос на Филипини: 10 мртви, повеќе од 60 повредени…

Експлозија на преполн пазар во Филипини.Експлозија на преполн пазар во Филипини. Портпаролот на претседателот Ернесто Абелја изјавил дека повеќе од 10 лица се починати а повеќе од 60 повредени. Исто […]

Балкан

СЕ ПРЕВРТЕ АВТОМОБИЛ НА АВТОПАТ: Пожарникари ги ваделе повредените!

Едно лице загина, а четири се повредени, меѓу кои и две малолетни деца во тешка сообраќаја несреќа која се случила утрово во Истра.На самото место на несреќата веднаш пристигнала Итната […]