Ознака: подарок

Занимливости

Заборавете на хартијата и панделките: Овој начин на завиткување подароци го полуде светот

Јапонците се едноставно господари на разни вештини кои честопати нè оставаат без зборови. Една таква е Фурошики – традиционален јапонски метод за завиткување подароци со парче ткаенина. На овој начин, […]

Сцена

Вреден десетици илјади евра- еве каков роденденски подарок доби Брена од сопругот, тие се уште се сметаат за тинејџери

Лепа Брена славеше роденден. Таа го прослави својот 60 годенден,а честитки пристигаа од сите страни. Прославата беше во кругот на најблиските од семесјтвото и пријателите. Иако Брена планирала сама да […]

Сцена

Подарок кој ќе ги воодушеви Вељко и Богдана: Еве што подготви Цеца за внукот

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ се одлучи за уникатен подарок за својот внук Жељко Ражнатовиќ. Имено пејачката се одлучи на внукот да му подари „Радосница“, книга во која родителите ќе […]

Занимливости

Лични предмети што не треба да ги подарувате никому затоа што носат несреќа

Според верувањата, овие подароци носат само несреќа. Постојат луѓе што не се суеверни и што не обрнуваат внимание на овие детали, па можете да добиете подароци од нив што носат […]

Занимливости

Сe ближи 8-ми Март: Каква боја на рози да подарите и какво значење имаат?

Розите се најомилените цвеќиња кои се подаруваат на драгите личности. Тие се симбол на љубов и благодарност, прекрасно мирисаат, убаво изгледаат, а ги има во различни бои од кои секоја […]

Сцена

Тодевска се обиде и во водителските води: Еве каков подарок доби од голема музичка легенда!

Долго коментираниот балкански и екс-ју музички спектакл „MAC 2020“ кој вчеравечер се одржа во белградската Штарк-Арена имаше свои водители, атрактивни и познати. Преносот во живо на Канал 5 телевизија од […]

Сцена

За шест месеци во врска Дара Бубамара од момчето доби подарок од 150.000 евра

Сексапилната српска пејачка Дара Бубамара од неодамна е во врска со 15 години помладиот бизнисмен од Белгија Сашо Пешиќ. Дара која е позната како голем вљубеник во брзи и скапи […]