Ознака: пожар

Вести Свет

Пет жртви од кои четири деца во пожар во Москва

Пет лица, меѓу кои четири деца, денеска загинаа во пожар што избувна во станбена зграда во московската област Волоколамск. Во пожарот, кој избувнал на првиот кат, повредени се три лица, […]

Македонија

Изгаснат е шумскиот пожар кај кочанското село Пантелеј

Рано изутрината е локализиран големиот шумски пожар што вчера попладне избувна во близина на кочанското село Пантелеј. -Со досегашните интервенции, а и според временските услови, не очекуваме натамошно ширење на […]

Вести Македонија

Пожар кај прилепско Селце

Голем пожар избувна кај манастирот “Свети Димитрија“ кај прилепското село Селце. Пожарот се прошири накај блиската борова шума и за сега нема опасност за манастирот. Единицата на прилепската Противпожарна единица е во […]

Балкан

Пожар на Закинтос, евакуирани две села и еден хотел

Во пожарот што избувна вчера околу 11 часот во јужниот дел на грчкиот остров Закинтос, материјална штета претрпеа неколку куќи, а две села и еден хотел беа превентивно евакуирани. Пожарот е […]

Свет

Во пожар во зграда во Краснојарск загинаа осум лица, меѓу кои и четири деца (ВИДЕО)

Осум лица, од кои четири се деца загинале во пожар во станбена зграда во градот Краснојарск во Русија, соопшти  руското Министерство за вонредни состојби. Пожарот избил околу 22,30 часот по […]

Вести Македонија

Пожар и во близина на Пробиштип

Во околината на општина Пробиштип гори сува треба и ниско стеблеста шума. Градоначалникот на општината, Драган Анастасов изјави дека станува збор за поголема површина и дека во моментов не може точно […]

Балкан

Евакуација на жители и туристи заради пожар на Кефалонија

Голем пожар избувна утрово во месноста Лурдата на јужниот дел од грчкиот остров Кефалонија, а според локалните медиуми, превентивно биле евакуирани туристи и жители, jави дописничката на МИА од Атина. […]