Ознака: полицаец

Вести

Полицаец од затвор „Скопје“ позитивен на коронавирус, докторката сметала дека нема потреба да се тестира

Управата за извршување на санкциите преку соопштение посочува дека ги правата за извршување на санкциите преку соопштение посочува дека ги провериле информациите кои биле објавени во некои од медиумите и […]

Занимливости Технологија

Емотивно видео: Старец побара од полицаецот да му купи леб

Агенцијата Анадолу постираше видео на кое еден стар дедо кој поради коронавирусот не може да излегува и да оди до продавница, замоли полицаец да му купи леб. Емотивни моменти предизвика […]

Црна хроника

Уапcен полицаец – ФАТЕН СО МИTО НА ЛИЦЕ МЕСТО – ДЕТАЛИ

По примена пријава од страна на граѓанин, а во координација со надлежен обвинител за гонење на организиран криминал, Единицата за корупција во Министерството за внатрешни работи по претходни добиени сознанија […]

Црна хроника

Полицаец во Гази Баба си го чистел пиштолот, па си пукал во рака

На 08.02.2020 во 06:15 часот во Полициската станица Гази Баба, во службена просторија полицискиот службеник Д.Ѓ.(26), кој бил на работа при чистење на службениот пиштол испукал еден куршум и се […]

Црна хроника

Напаѓачот на полицаецот во Велес во бегство, тројца приведени

Полицијата трага по еден од четворицата напаѓачи кој денеска претпладне го повреди полицаецот во Велес, пред цркавата „Св.Спас“ кај градските гробишта. Останатите тројца напаѓачи се приведени во Полициска станица, а […]

Црна хроника

Полицаец застрелан со пет куршуми во Велес

Во близина на велешката црква „Св. Спас“ денеска претпладне со огнено оружје бил повреден 46 годишен полицаец. Портпаролот на ЈЗУ Општа болница, доктор Тодор Јаковлевски за МИА изјавил дека полицаецот […]

Македонија

Резил: Непристојно однесување на полицаец додека го носат Боки 13 од ОЈО (ВИДЕО)

Камерата на ТВ “Телма“ улови непристојно однесување на полицаец во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Снимката од непристојно однесување на полицаецот пред камерите беше направена денес додека […]

Македонија

Полицаец прегазен од мотоциклист во Хиподром

Вчеравечер во 22.30 часот на Железнички премин на ул.“Благоја Стефковски“ во населба Хиподром, Скопје, З.П.(45) од Скопје, управувајќи мотоцикл “Кавасаки“ со скопски регистарски ознаки, удрил во полициски службеник кој извршувал […]

Вести

Жена со ХИВ искасала полицаец

Повозрасна пијана жена во раните утрински часови ги вознемирувала присутните во дискотека во италијанската област Тоскана, а потоа и го искасала полицаецот, кој дошол да ја апси. Повредениот карабинер сега […]

Занимливости

Ѕвони телефонот во полицијата се јавува цајканот и слуша…

Ѕвони телефонот во полицијата се јавува цајканот и слуша: – На улица Гоце Делчев бр.32 стигнаа дрва! И ќе исклучи. После некое време пак ѕвони и пак исто: – На улица Гоце Делчев […]

Живот

И го спасил животот кога имала пет години, 18 години подоцна таа направила нешто неверојатно!

Пензионираниот американски офицер Петар Гец, кој во јуни 1998 година и го спасил животот на петгодишната Џосибелк Џоси Апонте, повторно се сретнал со неа, но овој пат причината била друга.Џосибелк […]