Ознака: полицаец

Балкан

Исповед на жената која со денови била силувана од страна на полицаец: „Убиј ме, не можам повеќе“

Ме силуваше, тепаше и шутираше, но повеќе од страотните болки што ми ги нанесе ме печеше понижувањето, раскажува жртвата на тортура од страна на полицаец од Алексинац. -Срам ми е да […]

Вести

Ова е младиот полицаец кој загина на патот Охрид- Струга

Полицаецот А.С. кој бил на возраст од 25 години вчера го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа која се случи на патот Охрид – Струга.Тој загина во сообраќајна несреќа на […]

Вицотека

Полицаец запира мал минибус со затемнети стакла поради брзо возење, и на шоферот му вели…

Полицаец запира мал минибус со затемнети стакла поради брзо  возење, и  на шоферот му  вели…Полицаец запира мал минибус со затемнети стакла поради брзо  возење, и  на шоферот му  вели: -Господине, […]

Вести

Убиецот на полицаецот Горан Станишевски може да добие доживотна затворска казна

Kумановецот Енвер Бајрамовски (33), кој пред десет дена со нож го уби полицаецот Горан Станишевски (36), е осомничен за кривичното дело убиство и се соочува со казна од 10 години […]

Вести

Полицаецот Станишевски погребан со највисоки полициски и државни почести

Со највисоки полициски и државни почести во присуство на семејството, роднините, пријателите, колегите и  голем број високи старешини од Министерството за внатрешни работи во вечното почивалиште беше испратен полицискиот службеник […]

Вести

Познат идентитетот на убиениот службеник во Куманово

Полицискиот службеник Г.С. (36) од Куманово почина вчеравечер во болницата во Куманово од повреди кои ги доби од нож при интервенција за приведување на лицето Е.Б. (33) од кумановската населба […]

Вести

Повреден полицаец на вчерашните протести во Скопје

Полициски службеник вчера во 18:40 часот бил удрен од непознато маскирано машко лице  додека преземал дејствија за обезбедување на протест на булеварот „Партизански Одреди“ во Скопје.Како што информира МВР, лицето, […]