Ознака: полицаец

Македонија

Полицаец прегазен од мотоциклист во Хиподром

Вчеравечер во 22.30 часот на Железнички премин на ул.“Благоја Стефковски“ во населба Хиподром, Скопје, З.П.(45) од Скопје, управувајќи мотоцикл “Кавасаки“ со скопски регистарски ознаки, удрил во полициски службеник кој извршувал […]

Вести

Жена со ХИВ искасала полицаец

Повозрасна пијана жена во раните утрински часови ги вознемирувала присутните во дискотека во италијанската област Тоскана, а потоа и го искасала полицаецот, кој дошол да ја апси. Повредениот карабинер сега […]

Занимливости

Ѕвони телефонот во полицијата се јавува цајканот и слуша…

Ѕвони телефонот во полицијата се јавува цајканот и слуша: – На улица Гоце Делчев бр.32 стигнаа дрва! И ќе исклучи. После некое време пак ѕвони и пак исто: – На улица Гоце Делчев […]

Живот

И го спасил животот кога имала пет години, 18 години подоцна таа направила нешто неверојатно!

Пензионираниот американски офицер Петар Гец, кој во јуни 1998 година и го спасил животот на петгодишната Џосибелк Џоси Апонте, повторно се сретнал со неа, но овој пат причината била друга.Џосибелк […]

Занимливости

ВИДЕО: „Луда“ крава нападна полицаец

Полицаецот Габриел Естрела добил многу „интересна“ задача. Тој морал да врати една избегана крава.Но, кога конечно успеал да ја смести кравата од другата страна на оградата, таа наеднаш збудалела и […]

Вести

Полицаец се здобил со тешки повреди откако излетал со мотор од патот Скопје- Велес

Скопјанец кој работи како полицаец ги скршил рацете и нозете откако со својот моторцикл вчера излетал од патот Скопје-Велес, објави Телеграф.мк.Се работи за 24-годишниот И.И. кој пред наплатната рампа кај […]

Вести

Грчки полицаец ранет пред канцелариите на ПАСОК

Полицаец беше ранет откако непознати лица утрово во грчкиот главен град отворија оган врз патрола на одделот за брза интервенција, јавија грчки медиуми.  Инцидентот се случил пред канцеларии на грчката […]