Ознака: порака

Вести

Ова е девојчето кое мајка му го остави во корпа кај таксист- пораката на нејзиното креветче растажува

Жена по потекло од Смедерево, која повремено работи во странство и мајка е на 7 деца, го остави бебето старо само неколку дена во такси со кое се возела од […]

Живот

На свадбените чевли најде порака од покојната мајка: Овие зборови ја оставија без здив идната невеста

Идна невеста од Велика Британија била облеана со емоции кога само неколку месеци пред венчавката ги зема во раце чевлите за големиот ден. На нив најде порака напишана од нејзината […]

Сцена

Аделина Тахири пред неколку месеци се породи, а сега ја крена маичката и упати јасна порака до сите жени

Албанската пејачка Аделина Тахири неодамна се оствари во улогата на мајка. Таа минатото лето го роди своето прво дете, синот Џон, а пејачката не дочека ниту 40 денови и веднаш […]

Македонија

д-р Филип Петровски со порака до Груевски, го повика да застане отворено зад него!

На својот фејсбук профил Филип Петровски попладнево му се обрати на Груевски. Еве го интегрално статусот: Го повикувам Груевски јавно да застане зад мојата кандидатура за Претседател на Република Македонија. […]

Сцена

Ќе ве трогне: Тијана Дапчевиќ му напишала емотивно писмо на Дедо Мраз!

Пејачката Тијана Дапчевиќ на самиот крај од 2018 година одлучила да му напише емотивно писмо на Дедо Мраз, а нејзините зборови на многумина им предизвикале солзи во очите. Тијана пишувала […]

Вести Свет

Ќе му ја пренесе ли Трамп на Путин пораката од Порошенко?

Според украинските медиуми претседателот, Петро Порошенко, имал порака за рускиот претседател, Владимир Путин, но сакал на претстојниот самит на Г-20 во Аргентина лично да му ја пренесе американскиот претседател, Доналд […]

Сцена

По гласините дека е во затвор во Виена, се огласи македонската фолкерка

Деновиве во медиумите се прошири вест дека фолк пејачката Сања Цинцева Барби завршила во затвор во Виена. После физичката пресметка со поранешниот дечко, фудбалерот Мартин Блажевски, повторно се степала со […]

Живот

Божиќно видео кое ќе ве трогне: Копнееме по барем уште еден ден со личноста која не е повеќе меѓу нас

Емотивно видео ќе го растрепери срцето на секој кој посакува да помине барем уште еден ден со личност која не е меѓу нас. Снимката следи млад маж додека тој нетрпеливо […]