Ознака: праз

Кулинарство

Карбонара со праз

Потребни состојки: 1 праз6 тенки парчиња сланина 2-4 јајца Пармезан 1 лимон Маслиново масло Сол и бибер 300 г шпагети или тестенини по избор Начин на подготовка: Исечкајте го празот […]