Ознака: ПРОГНОЗА

Вести

Времето утре значително посвежо време со засилен, повремено и силен северен ветер

Претежно облачно и значително посвежо време со засилен, повремено и силен северен ветер. Ќе има и врнежи од дожд, особено претпладне, а во јужните делови локално ќе биде нестабилно со […]

Вести

Денеска ќе биде сончево и многу топло со температура до 34 степени – УВ индексот високи 9

Денеска ќе биде сончево и многу топло со температура до 34 степени – УВ индексот високи 9 Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе […]

Вести

Облачно со дожд и температури до 18 степени, следните денови снег

Времето ќе биде променливо облачно во западните и северните делови со услови за локален дожд. Ќе дува умерен северозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од -1 до 0, а […]

Живот

Дознајте на време: Прогноза за оваа есен на Балканот и во Европа

Американската компанија AccuWeather објави сезонска прогноза за оваа есен за Европа. Според прогнозата, Американците предвидуваат невреме на Балканот, и силни дождови и можни поплави и свлечишта во Италија. Како што ќе се […]

Вести

Студен бран и многу снег ќе ја покрие Македонија – на овој ден ќе биде најладно

Под влијание на студен бран од североисток до крајот на денов ќе имаме претежно облачно и студено време со локални врнежи од дожд на пониските и снег на повисоките места […]

Вести

Најнова прогноза: Македонија од утре под снег

Постудено време со врнежи од снег утре ќе ја зафати целата територија на Македонија. Врнежите ќе бидат пообилни во ноќните часови, особено во западните и јужните делови.Како што информираат синоптичарите, пообилни […]

Занимливости

Застрашувачка прогноза од Нострадамус за 2018 година

Нострадамус е еден од најпознатите пророци, а за следната година тој предвидел некои навистина големи катастрофи.Ако се земе предвид дека многу од неговите пророштва се исполниле, како француската револуција, слетувањето […]

Вести

Еве каде има невреме моментално во Македонија

Температурите низ Македонија во 19 часот. Во Берово и Гевгелија според прогнозата на Accuweather има невреме, врнежи и грмежи. Ова се температурите низ градовите.  Ова се температурите низ градовите.