Ознака: ПРОГНОЗА

Вести

Какво време не очекува во текот на денот?

МОМЕНТАЛНА СОСТОЈБА: Во ноќните часови имаше повремени врнежи од дожд, претежно со слаб, а во југозападните делови и умерен интензитет. Утрово е претежно облачно, врнежите речиси секаде престанаа. Сончеви периоди […]

Вести

Денеска не очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне со подолги сончеви периоди и со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од […]