Ознака: ПРОГНОЗА

Видео

ВИДЕО: Се оствари прогнозата на мајмунот Геда – Трамп победи на изборите!

Прогнозата на кинескиот мајмун наречен „Крал на пророците“ дека Доналд Трамп ќе победи на изборите, навистина се исполни.Познат како Геда (во превод – морници) мајмунот беше поставен во ситуација да […]

Вести

Времето денес променливо облачно, а утре…

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со појава на краткотраен дожд и ретки грмежи особено во јужните и западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен југозападен ветер.Утринската […]