Ознака: програма

Избор на уредникот

Македонијо, каква беда си ти!Вечерва нема ЛШ на ТВ, операторите ќе емитуваат само програма на МРТВ!

И тоа дочекавме!!! Е, па, Македонијо нека тие е „Среќна Нова 1949“. Македонијо каква беда си ти! Има да гледаш само МРТВ и ништо друго. За тебе нема врвен спорт, […]

Вести

Трајковски: Докажавме дека можеме да ја реализираме оваа програма

Оваа програма можеме да ја реализираме. Доволна гаранција за тоа е мнозинството во советот што како ВМРО-ДПМНЕ со коалиционите партнери ја добивме поддршката од жителите на оваа населба. Граѓаните од […]

Вести

Груевски: За секој град, за секоја општина ќе имаме конкретна програма

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на денешната Политичка академија која ја организираа Кондар Аденауер и институтот „Павел Шатев“, се обрати до кандидатите за градоначалници на ВМРО-ДПМНе кои ќе ја имаат […]

Издвојуваме

Дводневна музичка програма за Суперкупот во неутрална фан зона на плоштад

Град Скопје во соработка со УЕФА, партнерите на УЕФА и ФФМ подготви музичка програма и активности во неутралната фан зона на плоштад „Македонија“ по повод утрешниот Суперкуп и дуелот на […]

Вести

Еве ги работите кои Заев ќе ги исполни, а не ги прочита во неговата Програма

На денешната прес конференција, лидерот на СДСМ Зоран Заев ја презентираше “новата Палома програма” на Владата предводена од СДСМ, но еве ги работите кои шпто реално ќе ги оствари за […]

Вести

Битола успешно ја реализира програмата за работа во 2016 година

Општина Битола успешно ја реализира програмата за работа во 2016 и е подготвена за реализација на проектите планирани за 2017 година бидејќи најголем дел се завршени, изјави градоначалникот Владимир Талески […]

Вести

Годишната програма е донесена согласно законските прописи во Македонија

Како што веќе ја информиравме јавноста, Годишната програма на Министерството за култура е донесена согласно законските прописи во РМ. Министерството за култура како и досега останува  силно посветено на нејзината […]