Ознака: протест

Вести

СНИМКА ОД ДРОН: Илјадници граѓани и денеска маршираа во Скопје за зачувување на државата

Продолжуваат масовните протести на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Веќе 33-ти ден македонскиот народ масовно протестира за отфрлање на Тиранската платформа и зачувување на унитарноста на државата.Веќе 33-ти ден македонскиот народ […]

Вести

Граѓаните порачаа: Иванов да продолжи да ја брани оваа земја како што се заколна во неговата заклетва

Веќе 33 дена граѓаните поминуваат покрај народната канцеларија на претседателот Ѓорге Иванов, која по нивно барање беше отворена повторно, откако лани беше палена, кршена и крадена при протестите на Шарената […]

Вести

Кавадарчани порачаа: Ќе продолжиме се до исполнување на нашите барања

Поддржувачи на Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ и вечерва одржаа протестен марш во Кавадарци.Граѓаните изразија незадоволство од тиранската платформа и поддршка на унитарноста на Република Македонија. Протестите почнаа од пред новоизградената […]

Вести

ТВ НОВА и денеска со протест пред канцеларијата на СЈО

ТВ НОВА и денеска со протест пред канцеларијата на СЈО. Со денови вработените од телевизијата протестираат против притисокот што СЈО го врши врз медиумот.Кон протестот се приклучија голем број медиуми, […]

Вести

ВИДЕО: „За заедничка Македонија“ повикува на голем народен собир во четврток!

-Голем народен собир, во четврток во 17 часот. Претседател на Собранието не смее да биде некој кој не сака да се откаже од тиранската платформа!, најавуваат од Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА […]

Вести

Охриѓани порачуваат: Не ни треба платформа однадвор

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, изразувајќи ја својата загриженост за иднината на државата и […]

Вести

Мирен протест пред СЈО за поддршка на ТВ Нова

Телевизија Нова и денеска го продолжува едночасовниот протест, во знак за револт за прогонот на сопственикот Сеад Кочан. Денеска мобилното студио беше пред Специјалното јавно обвинителство.– Приватните медиуми, како што […]

Вести

Белорусија:Полицијата го спречи масовниот протест, уапсени 30 лица

Полицијата на Белорусија упадна денеска во канцеларијата на организацијата за човекови права „Весна“ во Минск, неколку часа пред обидот на опозициските активисти да покренат масовен протестен марш и при тоа […]

Вести

ФОТО: Широк Сокак претесен- битолчани и вчера со масовна поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Широк сокак претесен да ги собере битолчани кои и вчера дадоа поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.Граѓаните на Битола се крена против антидржавните политики на СДСМ и партиите кои ја прифатија штетната […]

Вести

24. ДЕН ВО ЖИВО:Почнува уште еден масовен протест ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Започнува уште еден масовен протест на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.Денес е 24 ден, граѓаните во огромен број протестираат против наметнувањето на платформи од туѓи држави и испраќаат порака за унитарна и […]

Вести

Во Кичево продолжи граѓанскиот протест на здружението „За заедничка Македонија“

На платото пред Домот на културата во Кичево и денеска продолжи грѓанскиот протест на здружението „За заедничка Македонија“.На присутните им се обрати Даме Силјаноски кој во име на граѓанското здружение […]