Ознака: протест

Избор на уредникот

МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА поднесе барање за протест уредно. Полицијата брутално го спречи

Во видеово може да се види дека ќе се протестира против промената на името на Р. Македонија. Денеска блокадата насилно со над 200 полицајци беше спречена. Медиумите во државава кои […]

Вести Македонија

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ-посебен сообраќаен режим

Заради закажаниот протест на ВМРО-ДПМНЕ денес во 17 часот Министерството за внатрешни работи  информира дека ќе бидат преземени мерки за посебен сообраќаен режим низ центарот на Скопје. „Протестот ќе има релација […]

Вести

Во 18:00 започнува централниот протест пред Собрание на МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА!!

И денеска продолжуваат протестите на МАКЕДОНИЈА БЛОКИРА пред Собранието на РМ. Тие како што е известено траат во континуитет со централен дневен собир кој се случува во 18:00 часот. 

Вести Свет

Во судири во Париз најмалку 65 повредени

На протестот на „жолтите елеци“ кој и денес се одржа во Париз поради зголемувањето на таксата за горивото дојде до судир помеѓу демонстрантите и полицијата. Првичните информации се дека се  повредени најмалку […]

Коментари

Крахираше ли Мицковски вечерва пред Владата? Протестот со минимална посетеност

Не сакаме да навлегуваме во бројки иако до нас допреа информаци за меѓу 700 и 800 присутни вечерва на митингот на Мицковски на кој што се самопрогласи за Ганди. Иако […]

Балкан Вести

Протест на Србите од Косово во Митровица

Протестот на голем број граѓани од српска националност го иницираше одлуката за воведување такса од 100 насто на производите увезени од Србија, но и денешните апсења во северна Митровица, јави […]

Избор на уредникот

Луѓево од цела држава ги мрцваревте по снегојве за да гледет дамли на бина?

Вечерва на протест: Солза здрвена, жонглерон побелен, палчо полупобелен гледа у пичку матер, Тошо со обезбедување до него, оние другине ботојне в телефони гледаа… Луѓево од цела држава ги мрцваревте […]

Избор на уредникот

Разочаран сум од денешниов протест. Си заминав уште на говорот на Љупчо Палевски

Јас морам искрено да го кажам следново: Како искрен патриот кој нема апсолутно никаква скриена намера,кого не го интересира популарност кај дијаспората за да може потоа да влече пари од […]

Вести

Силни полициски сили пред домот на Бети Канчевска Милевска

Вечерва претставници на иницијативата Македонија Блокира (која се состои од осимдесетина организации од Македонија и емиграцијата) беа пред куќата на Бети Канчевска Милевска. Таа е еден од осумте пратеници на […]

Вести

Ќе се оди пред домот на Крсто Муковски со сенароден протест!

Ве известуваме дека движењето против уставните промени „Македонија Блокира“ во текот на следните денови ќе ги одржи следните активности: -Во среда,на ден 07.11.2018 г.,ќе одржи народен собир во Вевчани со […]

Вести Македонија

Вработените од прилепски „Еурокомпозит“ утре пред Влада

Вработените во прилепската фабрика „Еурокомпозит“ бараат гаранција за исплата на отпремнините, пари за плата и работа, а за утре најавуваат протест пред Владата во Скопје. Информирани се за пакетот за […]