Ознака: протест

Избор на уредникот

Луѓево од цела држава ги мрцваревте по снегојве за да гледет дамли на бина?

Вечерва на протест: Солза здрвена, жонглерон побелен, палчо полупобелен гледа у пичку матер, Тошо со обезбедување до него, оние другине ботојне в телефони гледаа… Луѓево од цела држава ги мрцваревте […]

Избор на уредникот

Разочаран сум од денешниов протест. Си заминав уште на говорот на Љупчо Палевски

Јас морам искрено да го кажам следново: Како искрен патриот кој нема апсолутно никаква скриена намера,кого не го интересира популарност кај дијаспората за да може потоа да влече пари од […]

Вести

Силни полициски сили пред домот на Бети Канчевска Милевска

Вечерва претставници на иницијативата Македонија Блокира (која се состои од осимдесетина организации од Македонија и емиграцијата) беа пред куќата на Бети Канчевска Милевска. Таа е еден од осумте пратеници на […]

Вести

Ќе се оди пред домот на Крсто Муковски со сенароден протест!

Ве известуваме дека движењето против уставните промени „Македонија Блокира“ во текот на следните денови ќе ги одржи следните активности: -Во среда,на ден 07.11.2018 г.,ќе одржи народен собир во Вевчани со […]

Вести Македонија

Вработените од прилепски „Еурокомпозит“ утре пред Влада

Вработените во прилепската фабрика „Еурокомпозит“ бараат гаранција за исплата на отпремнините, пари за плата и работа, а за утре најавуваат протест пред Владата во Скопје. Информирани се за пакетот за […]

Избор на уредникот

Гавровски до Мицковски: престанете да го лажете членството

Пренесуваме еден хируршки и математички прецизен статус за тоа како размислува поширокото членство на ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на мајскиот протест ама во Јуни!! Нешто сакам да им кажам на овие […]

Видео

ВИДЕО: кошкање на две жени на протестот на ВМРО-ДПМНЕ

За време на вечерашниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Кривичниот суд во Скопје, дојде до инцидентот откако две постари жени се степаа. Една од жената била симпатизер на ВМРО-ДПМНЕ, а другата […]

Вести

Груевски и денеска на протест заедно со граѓаните

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и вечерва присуствуваше на протестот пред Министерството за правда, кој се оддржува против приведувањата пратеници и други лица за учество во настаните во Собранието од […]

Вести

Груевски и во 1 часот по полноќ на протестот пред судот

И во 1 часот по полноќ, на протестот беше присутен лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски кој  изјави дека акцијата на МВР е „последниот чин на пресметка со слободномислечкиот граѓанин кој искажал […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ повикува на протест пред Основниот суд денеска во 13:30 часот

ВМРО-ДПМНЕ денеска е на удар на антидржавната хунта на Зоран Заев, обвинуваат од опозициската партија после денешната акција, во која се уапсени функционери и пратеници на партијата, со обвинение за […]

Вести

Протест во Скопје: Еве кои улици ќе бидат блокирани

Сообраќајот во централното градско подрачје во Скопје денеска од 13 часот ќе биде пренасочен поради најавениот протест против одлуките на судот за обвинетите во случајот „Дива населба“.Како што соопшти МВР, […]