Ознака: пукање

Црна хроника

Напаѓачот на полицаецот во Велес во бегство, тројца приведени

Полицијата трага по еден од четворицата напаѓачи кој денеска претпладне го повреди полицаецот во Велес, пред цркавата „Св.Спас“ кај градските гробишта. Останатите тројца напаѓачи се приведени во Полициска станица, а […]

Црна хроника

Пред малку е пукано во Борис Мутков-Фантом, пренесен во Систина

Борис Мутков познат под прекарот Фантом, околу полноќ, е застрелан во близина на мостот  за населбата Бардовци… Во него е пукано додека се движел во автомобил, од пукањето е ранет и […]

Македонија

По крвавиот инцидент на свадба се огласи Адеми: Син ми беше ранет во грб

Пратеникот на ДУИ, Џеват Адеми, по еден месец се огласи за инцидентот на свадба во Мала Речица и негираше дека бил дел од него, кога со огнено оружје неговиот син […]

Црна хроника

Го пасел добитокот во Батинци, а од автомобил со швајцарски регистарски ознаки било пукано кон него

На 11.04.2019 околу 18:10 часот во СВР Скопје, А.Р.(33) од село Батинци, Скопско, пријавил дека додека го напасувал добитокот во атар на село Батинци, на место викано „Поток“, од возило […]

Македонија

Во охридско училиште се пукало со пиштол

Попладнево во охридската полиција било пријавено пукање од огнено оружје во Општинскиот електромашински центар “Св. Наум Охридски“, објави порталот “Охридњуз“. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски ја потврди информацијата, и […]