Ознака: пукање

Балкан

ШТО ПРЕТХОДЕЛО НА НЕЗАПАМЕТЕНИОТ МАСАКР: Синиша влегол во кафуле, ја здогледал Дијана и…

Тој околу 1:40 часот синоќа, влегол во кафуле и отворил оган врз присутните. Во таа прилика убил пет, а ранил дваесет лица.Синиша Златиќ влегол во кафулето, ја здогледал поранешната сопруга […]

Црна хроника

ФОТО: Ова е првата жртва на масовниот убиец од Житиште кај Зрењанин!

Дијана Златиќ е првата жртва на масовниот убиец од Зрењанин, кој синоќа со автоматско оружје усмрти пет, а рани дваесет лица.Синиша Златиќ синоќа од автоматско оружје прво ја убил својата […]

Балкан

КРВАВО УТРО: Убиени 5 лица при напад со автоматско оружје, најмалку 20 ранети!

Пет лица се убиени, а 20 ранети ноќеска во местото Житиште, крај Зрењанин, кога лицето З.С. (38) влегло во кафулето „Макијато“ и истрелало повеќе куршуми од автоматско оружје, соопшти српското […]

Вести

Сведоци за нападот во Истанбул: „Пукаше на сѐ пред себе, беше облечен во црно. Лицето му беше…“

Преживеаните кои беа сведоци на крвавиот терористички напад на аеродромот „Ататурк“ во Истанбул , во кој загинаа најмалку 36 лица, а преку 150 се ранети, рекле дека на сите страни виделе трупови […]

Вести

Пукање на Илинденска во Скопје

Две момчиња на мотор пукале во возило кое претходно го оштетиле. За среќа во инцидентот нема повредени.Вчера во 16,10 часот на бул.„Илинден“, поточно во непосредна близина на Зоолошка градина, додека […]

Вести

ПУКАЊЕ ВО СКОПЈЕ: Три лица завршиле во болница. Осомничениот е близок со…

Три лица се повредени од кои едно потешко во престрелка која вечерва околу 19 часот се случила меѓу две семејства во скопската населба Св. Петка, пренесе порталот Прес24.Џ.Е. кој важи […]

Црна хроника

Четворица ранети во пукање на карневал во САД

Непознат напаѓач отворил оган за време на традиционалниот карневал „Марди Гра“ во Њу Орлеанс, при што се ранети четири лица, јавува Assocaited Press повикувајќи се податоци од полициски извори.Двајца мажи […]