Ознака: пукање

Вести

Видео: Пукање во трговски центар во САД

Трговски центар во Каролина, САД, е затворен по бројни јавувања за истрели, пренесоа медиумите.Од компанијата го потврдиле затворањето, без да ја наведат причината. локалната полиција сепак потврдила дека имало пукање. […]

Сцена

На концерт на Розга се пукало со огнено оружје!

Концертот на хрватската пејачка Јелена Розга (38) во клубот „Максимус“ во Котор, Црна Гора, завршил со пукотници. Според изворите на српски „Телеграф“, прво дошло до расправа помеѓу две групи на луѓе, наводно поради […]

Балкан

Донесена е одлука за монструмот од Житиште кој направи масакр во кафуле!

На осомничениот за убиство на пет луѓе и ранување на 20 лица во Житиште, Синиша Златиќ (38), продолжен му е притворот за 30 дена.Како што е наведено, решението за продолжување […]

Живот

Гневна жена пукала по луѓе коишто бркале покемони!

Планетарната манија по покемоните излуде една 29-годишна Канаѓанка, која за викендов пукала кон трагачите на јапонските виртуелни чудовишта во населена област на Торонто.Сведоците велат дека жената се качила на покривот […]

Сцена

Познат македонски пејач ЗА ВЛАКНО го избегна хоророт во Минхен!

Во живо во вестите на ТВ Нова, се јави македонскиот пејач Игор Узунов, кој во моментите на пукањето се затекнал во близина на трговскиот центар центар во Михнен.Најмалку деcет луѓе […]

Вести

Минхен: Нема настрадани Македонци, ова се дежурните телефони за информации

Министерството за надворешни работи изразува длабоко сочувство за семејствата на сите загинати и повредени во терористичкиот напад во Минхен, Сојузна Република Германија.Воедно, Министерството за надворешни работи ве известува дека е […]

Вести

Се уште непознат мотивот на 18-годишникот кој во Минхен уби 8 лица и се самоуби

Напаѓачот во трговскиот центар „Олимпија“ во Минхен е 18-годишен Ирец од Минхен, изјави утрово шефот на полицијата Хубертус Анде на прес-конференција додавајќи дека мотивите за злосторството засега не се познати.По […]