Ознака: пукање

Балкан

Најнови детали: Момчето не дозволило Теодора да ја симнат од апарати, но кога ги слушнал последиците…

Теодора Каќански (30) која беше тешко повредена во  пукање,  ја изгуби битката за живот. Како  што  дознаваат  медиумите  одлуката за тоа  да ја исклучат   од апарати  за одржување  ја донеле  […]

Балкан

Теодора им подлегна на повредите откако беше изрешетана во автомобил

Новосаѓанката Теодора Качански (30), која беше тешко повредена во саботата во пукање во новосадската населба Телеп, им подлегнала на повредите на одделението за интензивна нега во Клиничката болница во Нови […]

Балкан

Нерасчистени сметки со црногорската мафија: Убиениот Сале Мутави бил страв и трепет за многу навивачи

Синоќа во Белград, во близина на Централниот затвор, убиен е Александар Станковиќ, познат како Сале Мутави, водач на навивачката група „Гробари“.Како што пренесуваат медиумите, во престрелката е рането уште едно […]

Балкан

Пукање во Белград: Изрешетано е едно возило – има мртви!

Едно лице е убиено, а две се потешко ранети во пукотници кои вечерва се случиле во центарот на Белград.Според информациите на српски „Курир“, убиен е Александар Станковиќ, познат како Сале […]

Црна хроника

Сведоштво за хоророт во кој татко пукал во двете деца: „Ја оставил мајка си дома, а потоа се јавил…“

Еден татко во местото Липница во близина на Тузла, БиХ, вчера вечер пукал во своите две деца, а потоа се обидел да се самоубие.Сараевските медиуми објавија дека Н.Д., роден 1974 […]

Црна хроника

Пукање кај Градска болница во Скопје!

Доцна синоќа, во 23 часот и 35 минути, на автобуската постојка кај хируршката болница „Св. Наум Охридски“, позната како поранешна Градска болница, се слушале пукотници, пренесе Република.Две непознати лица на […]

Балкан

КРВОПРОЛЕВАЊЕ ВО СЛОВЕНИЈА: Напаѓач влегол во болница и почнал да пука!

Две лица денеска се убиени, а две тешко повредени при напад во општа болница во Изола во Словенија, соопшти полицијата Копра.Според досегашните информации за инцидентот кој се случи околу 15 […]