Ознака: пукање

Вести

Пукање пред американската амбасада во Анкара

Американскиот Стејт департмент ги предупреди американските државјани да ја избегнуваат областа во околината на американската амбасада во Турција поради информации дека таму се пука.-Имаме информации дека се пука во близина […]

Вести

Убиен напаѓачот на рускиот амбасадор во Турција

Напаѓачот на рускиот амбасадор во Турција, Андреј Карлов беше „неутрализиран“ од турските безбедносни сили, објавија турските медиуми.Според очевидец на нападот, мажот кој пукал во рускиот амбасадор извикувал „Алепо“ и „одмазда“. […]

Вести

Вечерва пукање пред штабот на СДСМ во Струмица – двајца полицајци во болница

Пукање пред штабот на СДСМ во Струмица.Според информациите кои ги објави Телма, полициски службеници дошле да приведат едно лице кое се сомничело за одредено кривично дело. Но граѓаните кои биле на […]

Црна хроника

Маж застрела политичарка и две новинарки во Финска

Три жени се убиени во пукотници во малиот град на југоистокот на Финска, а полицијата соопшти дека е приведен 23-годишен маж. Една убиена жена е локална политичарка, додека другите две […]

Балкан

Како да ја претчувствувала својата смрт: Ова е последната порака на Теодора!

Теодора Каќански (30) беше тешко повредена во саботата за време на пукањето на Вардарската улица во Нови Сад.Маскиран маж пукал врз возилото во кое седела Теодора. Меѓутоа, по неколкуте операции […]

Балкан

Полицијата ја РЕШИ ДИЛЕМАТА: Теодора по грешка е убиена!

Теодора Каќански (30) не била мета на нападот, туку по грешка е пукано во неа, неофицијално пренесе „Ало“.Напаѓачот мислел дека во автомобилот се наоѓал нејзиниот дечко Ненад Стевиќ и користел […]