Ознака: пукање

Вести

Вооружен маж од покрив стрелаше врз возила

Вооружен маж денеска отвори оган од покривот на една зграда во Истанбул, стрелајќи врз неколку возила.Како што јави Хабертурк, турската полиција веднаш ја опколила зградата и набрзо успела да стапи […]

Политички партии

Зоран Заев го награди човекот кој пукаше во голорак народ и повреди едно лице

Заев тогаш потврди дека двајца полицајци од обезбедувањето на неговиот партиски потпретседател Оливер Спасовски, сегашен министер за внатрешни работи, биле тие што извадиле огнено оружје а едниот од нив и […]

Вести

Пукање во угостителски објект во Тетово

Четириестгодишен гостин И.А. во угостителски објект во Тетово испукал два куршуми и го повредил М.А. (35) од тетовското село Гајре, нанесувајќи му прострелна рана на левата потколеница.– Екипа на СВР-Тетово […]

Вести

Пукање во Кисела Вода

Л.Т. вчера утрината пријавила дека шетајќи го своето куче од 14 катницата на бул.„Борис Трајковски“ со ул.„Петар Дељан“, непознато лице од тераса пукало со огнено оружје.Од страна на полициски службеници […]

Вести

Дедото на малата Тамара пукал во Тодоров

Пред Министерството за здравство денеска се случи обид за убиство на досегашниот министер за здравство, Никола Тодоров. Според првичните информации, Тодоров при влегување на скалите се поздравувал со снимателите кои […]

Вести

Пукање во Кондово

Неколку истрели биле испукани пред угостителски објект во скопското село Кондово. Инцидентот се случил вчера околу 18.30 часот.Додека Б.К. управувал со „фолксваген пасат“ со скопски регистарски ознаки, во кој биле и М.К. […]