Ознака: пукање

Вести

Починал застреланиот фудбалер

Денеска се случи убиство во познатото РЕД КАФЕ во општина Аеродром…Откако беше упукан повеќекратно во пределот на главата, фудбалерот итно беше пренесен на скопските клиники. Но, како што објави Министерството […]

Вести

Пиштолот со кој беше застрелан фудбалерот Јанушев е пред „Ред Кафе“

Напаѓачот кој со 5 куршуми вечерва во 18:00 часот го застрела фудбалерот Мартин Јанушев, во Аеродром пред кафулето „Ред Кафе“ го фрлил пиштолот на местото на настанот и избегал во […]

Вести

Пукано во фудбалер во Аеродром, со неколку куршуми е погоден во главата и вратот

Едно лице е тешко повредено во оружен инцидент на улицата „Владимир Комаров“ во скопската општина Аеродром.МИА дознава од очевидци дека со четири до пет куршуми во пределот на главата и […]

Вести

Полицијата се уште не ги има уапсено активистите на ДУИ кои пукаа со калашникови во Чаир и Сарај

Полицијата се уште не ги има уапсено активистите на ДУИ кои пукаа со калашникови во Чаир и Сарај по завршување на изборите во неделата. Тешки инциденти и во Шуто Оризари. […]

Вести

Пукањето во Шуто Оризари сѐ уште го нема во билтените на МВР

Четри дена по завршувањето на првиот круг од локалните избори се уште не е разрешен случајот во општина Шуто Оризари кога за време на прославата се пукаше со огнено оружје, […]

Црна хроника

Пијан и депримиран тетовец испукал 100 куршуми во неодреден правец

Триесет и две годишниот П.П. од тетовско Сараќино вчера околу 20 часот во дворот на семејната куќа на неговиот татко испукал околу 100 куршуми во неодреден правец од пиштол марка […]

Вести

Дете во градинка пукало во негови другарчиња

Во градинка во Дирнбор во американската сојузна држава Мичиген, вчера дете од претшколска возраст, пукало со пиштол во две дечиња на возраст од три години.Повредените дечиња се во критична состојба. […]

Вести

Драма: Пукање пред суд, има повредени

Пред судот во Истанбул имало пукотници, а според информациите објавени на РТ има и повредени лица.Локалните медиуми пишуваат дека во престрелката учествуваат две локални ривалски банди вмешани во убиство за […]