Ознака: пукање

Вести

Заев двегодишната криза ја финишира со крв и наредби за пукање кон сопствениот народ

Провокациите на Зоран Заев и неговата партија СДСМ доведоа до крвопролевање. Откако СДСМ насилно и противзаконски го избра Талат Џафери за претседател на Собранието, народот во четвртокот влезе во Собранието […]

Вести

Пукање во метро во Атланта, напаѓачот убил едно лице, а ранил уште три

Напаѓач во метро во Атланта пукал во патниците и убил едно лице, а ранил уште три, пред да биде уапсен на следната станица, објави полицијата.Лицето почнало да пука веднаш откако […]

Вести

Пукање во Арачиново!

Вистинска драма се одвивала вчера во 18 часот и 20 минути во Арачиново, во куќата на 20-годишниот Г.Н.Тој се јавил во полиција и пријавил дека три непознати лица дошле пред […]

Вести

Пукање во кумановската касарна „Боро Менков“

Непознато лице од возило во движење вчера попладне испукало неколку куршуми од огнено оружје во близина на касарната „Боро Менков“ во Куманово, соопшти денеска МВРПолициски службеници излегле на местото на […]

Вести

Скопјанец се скарал со пријателот и „заработил“ два куршума

На улицата Димитрије Чуповски во Скопје, синоќа во 1 часот и 40 минути, имало пукање. Полицијата денеска информира дека 42-годишниот С.Ф. и 39-годишниот Е.М. од Скопје се скарале, па се степале, […]