Ознака: пукање

Црна хроника

Уште едно лице подлегна на повредите од синоќешната престрелка

Почина уште едно лице како последица од престрелката на улицата „Франклин Рузвелт“ во Скопје која се случи ноќеска во 12:30 часот. Подлегнал на повредите утринава и 49-годишниот А.П. кој беше […]

Сцена

Дарко Лазиќ се уште не може да оздрави откако беше пукано во него

Популарниот пејач Дарко Лазиќ неодамна доживеа вистински пекол откако во него беше пукано со пиштол од непознати лица кои се обиделе да го ранат пејачот. Откако за среќа пејачот не […]

Вести

Пукање во Охрид- едно лице рането

Едно лице е рането во пукотница што попладнево се случи во Охрид, во близина на кружниот тек на булеварот „Туристичка“ кај пресекот со улица „Бистрица“. Полицијата го потврди инцидентот без притоа […]

Вести

ХОРОР ВО ТЕКСАС: Напаѓач пукаше во верници во црква

Вооружен маж отворил оган во црква во Тексас за време на неделната служба.едиумите јавуваат дека има бројни жртви. Последните информации се дека има 20 загинати и 30 повредени лица. Нападот […]

Вести

Нетпрес: МВР го крие убиецот на фудбалерот Јанушев?

Лицето со иницијали Р.Т. синоќа во скопската општина Аеродром, пред кафулето “Ред кафе“ го убило поранешниот фудбалер на Локомотива, Мартин Јанушев, објави „Република“.Лицето со иницијали Р.Т. синоќа во скопската општина […]