Ознака: пукање

Вести

НОВО ПУКАЊЕ во Анкара!

Полицијата во Анкара неутрализираше вооружен маж, кој отвори оган близу зградата на судот, а се трага и по негови соучесници, јави телевизијата Си-Ен-Ен Турк.Според телевизијата, акцијата за неутрализарање на напаѓачот е […]

Вести

НОВИ НЕРЕДИ ВО ИСТАНБУЛ: Се пука на аеродром!

Во близина на вториот по големина аеродром во Истанбул, изби судир помеѓу труските служби за безбедност и пучисти.Како што пренесува „Раша Тудеј“, полицијата испука неколку куршуми како предупредување, а група […]

Балкан

ЕВЕ КАКО ОДЛУЧИЛ ДА ИЗВРШИ МАСАКР: Дијана му пратила барање неколку дена пред убиството!

Монструозниот масакр кој го стори Синиша Златиќ (38), следел откако неговата поранешна сопруга Дијана Савановиќ побарала дозвола нивниот син да го однесе во Шведска.Само неколку дена подоцна, тој одлучил да […]

Балкан

УБИЕЦОТ НЕ СЕ КАЕ: „Не жалам што ги убив“

Како што неофицијално пренесува српски Курир, Синиша Златиќ, осомничениот за убиството на Дијана Златиќ и уште четири лица, во полицијата ладнокрвно раскажал зошто одлучил ја да убие поранешната сопруга.„Ја убив […]

Балкан

ИСПУКАЛ ПОВЕЌЕ ОД 50 КУРШУМИ: Ова се жртвите од масакрот во Србија!

Триесетгодишната Дијана, во петокот вечерта излегла со друштво во кафуле. Нејзиниот поранешен сопруг Синиша Златиќ (38) ја видел како си заминала од дома, земал калашников и го започнал масакрот.Дијана починала […]

Балкан

Извика „ку*во, нема да живееш“ и почна да пука: ПОТРЕСНА ИСПОВЕД на херојот кој му одзеде оружјето на убиецот во Житиште!

-Викна „Ку*во, нема да живееш“ и тогаш уследи првиот рафал – вака ја почнува својата прказна за синоќешното масовно убиство во Житиште, Исидор Суќевиќ, еден од хероите кој скокнал да […]

Балкан

ФОТО: Ова е херојот кој го запре крвавиот масакр во Житиште!

Љубо Милиновиќ од Житиште, татко на сопственикот на кафулето „Макијато“ во кое вчеравечер се случи невиден масакр, изјавил дека убиецот Синиша Златиќ (38) го совладале келнерот Исидор Сучевиќ и гостинот […]