Ознака: разговори

Сцена

Гиговска за 10 години постарото момче: „Моите блиски не ја прифаќаа врската со Иван, но ништо не влијаеше на нас“

Антониа Гиговска веќе долго време е во врска со 10-години постариот Иван Јованов, пејачот на групата „Либеро бенд“. Гиговска за Точка раскажа колку турбулентен бил почетокот на нивната љубовна романса, […]

Вести

Мицкоски ги исклучи осумте пратеници за „предавство на партијата и државата“, но сепак тајно со нив соработувал потоа

Мицкоски ги исклучи осумте пратеници за „предавство на партијата и државата“, но сепак тајно со нив соработувал потоа Денеска се појавија на Јутјуб мошне сериозни разговори кои го компромитираат Мицковски […]

Вести

 „БЕТОН“ ДА ПЛАТИ 190 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ЧАРТЕР ЛЕТОВИ ЗА ПАТНИЦИ ВО НЕДЕЛА – нови разговори објавени на Јутјуб

 „БЕТОН“ ДА ПЛАТИ 190 ИЛЈАДИ ЕВРА ЗА ЧАРТЕР ЛЕТОВИ ЗА ПАТНИЦИ ВО НЕДЕЛА – нови разговори објавени на Јутјуб На Јутјуб каналот „Обнова на режимот“ и денеска продолжи објавувањето на […]

Вести

Пукаат бомби за Заев секојдневно! Кој го снима Заев и дали овој знаел што зборува??

На адреса на ВМРО ДПМНЕ и Антонио Милошоски свиркач доставил нов разговор, во кој има само еден учесник. Така денеска тврдеше Милошоски од седиштето на ВМРО ДПМНЕ од каде преку […]

Љубов и секс

Четири теми за кои треба секојдневно да разговарате во врската

Она што е најважно за вашата врска и однос со партнерот е всушност здравата комуникација. Разговор за следните четири теми би требало секојдневно да водите со вашиот партнер, се додека […]

Љубов и секс

Шест теми за разговор кои треба да ги избегнувате по сексот

Доколку непосредно по сексуалниот однос сакате да разговарате со вашиот партнер, тоа правете го внимателно бидејќи се наоѓате на прилично чувствителен терен. Имено, терапевтката за секс Елиза Букин истакнува дека […]

Вести Македонија

Се слушаа нови бомби за „Титаник“

Ова се материјали за местењето на изборите. Никола Груевски и Никола Тодоров телефонски го информираат новинарот Латас како тече договарањето во ДИК, односно за тоа какви инструкции ќе примат и како […]