Ознака: “Рекет“

Вести

Боки 13 рекол дека ако го убијат, мајка му ќе објави докази против Заев, пишува српски медиум

Српски медиум објавува ексклузивни детали за случајот „Рекет“, каде осомничени се Зоки Кичеец и Боки 13. Како што наведуваат, Боки 13 во полиција изјавил „Ако ме убијат, доказите против Заев […]

Вести

ЈО: Снимките објавени во италијански медиум се дел од доказната постапка

Јавното обвинителство ја известува јавноста дека снимките објавени во еден италијански медиум поврзани со предметот „Рекет“ не се добиени од обвинителството. Станува збор за аудио и видео материјали кои се […]

Македонија

Објавена нова снимка за “Рекет“ каде се слуша и гласот на Јанева (ВИДЕО)

Утрово италијанскиот весник “Ла Верита“ сподели ново видео за случајот “Рекет“. Ова е, веќе најавеното, второ видео на италијанскиот новинар, а тој најави и трето продолжение. На снимките се слуша и […]

Македонија

Новинар од “1ТВ“ се пријавил да даде исказ за “Рекет“

Новинар од “1ТВ“ телевизијата се пријавил да даде исказ во Обвинителството во врска со случајот “Рекет“, објави ТВ “Телма“. Новинарите на “1ТВ“ се на принуден одмор до 15 август, а […]

Вести

Империја „испрала“ најмалку 10 милиони евра

Осомничените во Империја „испрале“ најмалку 10,5 милиони евра, покажуваат првичните истраги. Одбраната на осомничените ги обжaли одлуките за притвор. Адвокатите велат дека нивните клиенти нема да избегаат. „Империја“ на СЈО […]