Ознака: рецепти

Кулинарство

Божиќни десерти според рецептите на нашите баби: Од пити со ореви до штрудли, кифлички, медењаци…

Покрај големиот број рецепти за торти, има и совети како да се користи остатокот од материјалот за торти, бидејќи ова е исто така нешто што традиционално го правеа нашите баби […]

Кулинарство

Солени пченкарни стапчиња: Здрава закуска за посните денови

Ако баравте лесен рецепт за посните денови, овие солени пченкарни стапчиња се одличен избор. Солени пченкарни стапчиња: Здрава закуска за посните денови Потребни состојки: 180 г бело брашно 180 г […]