Ознака: роденден

Сцена

Вреден десетици илјади евра- еве каков роденденски подарок доби Брена од сопругот, тие се уште се сметаат за тинејџери

Лепа Брена славеше роденден. Таа го прослави својот 60 годенден,а честитки пристигаа од сите страни. Прославата беше во кругот на најблиските од семесјтвото и пријателите. Иако Брена планирала сама да […]

Сцена

Ноне Неделковска наполни 34 години, ги одбележа со интересно видео

Ноне Неделковска наполни 34 години, ги одбележа со интересно видео Долги години Ноне работеше надвор од Македонија. Дознаваме дека во последно време е во родниот Велес. Видеото подолу. 🎈34🎈 💋💋💋#birthday […]

Сцена

Уникатен букет за омилената пејачка: Марија Шерифовиќ со емотивна честитка за роденденот на мама Верица

Дека секогаш знае како да ги изненади своите најблиски, а многу својата мајка бевме сведоци многу пати. Па така, на еден од своите последни концерти, кој се одржа на Денот […]

Сцена

Холивудскиот заводник Ричард Гир денеска слави 71-ви роденден

Славниот холивудски актер Ричард Гир денеска го прославува својот 71-ви роденден. Важи за еден од најголемите холивудски заводници, а по мислењето на многу жени дури и сега кога влезе во […]

Сцена

Го прослави 70-от роденден во бикини: Неда Украден се разголи на јахта, на овие с*кси нозе ќе и позавиде и Лепа Брена

Пејачката Неда Украден неодамна наполни 70 години, но и без разлика на бројката, таа изгледа прекрасно за своите години. Тоа најдобро го докажуваат и најновите фотографија која ги објави на […]

Сцена

ЈК го слави 42-от роденден: Честитки и подароци безброј, емотивната порака од нејзините ќерки особено ја разнежни

Пејачката Јелена Карлеуша денес 17 август го слави 42-от роденден, а честитки и подароци доаѓаат од сите страни.  Од минатата ноќ, поточно после  полноќ, Јелена ги споделува објавите на своите пријатели […]

Сцена

Никој нема да поверува дека наполни толку години- Меланија во самоизолација го прослави роденденот

Сопругата на претседателот на САД, првата дама Меланија Трамп вчера го прослави 50-от роденден. По тој повод, популарната ФЛОТУС (Твитер-кратенка за „First Lady of the United States“), доби честитка и […]

Сцена

Животот и беше во опасност, па затоа се криеше на тајна локација: Викторија Бекам денес полни 46 години!

Викторија Бекам е во окото на јавноста уште од самиот почеток на нејзината кариера, а поранешната „Спајс“ девојка и денес е успешна дизајнерка и претприемачка. Британската дизајнерка и поранешна пејачка […]

Сцена

Прослава во домот на Лепа Брена во време на изолација: Под заштитни маски и со многу алкохол се славеше до зори

Синот на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ го прослави својот 22 роденден, но на еден поинаков начин. Пејачката со фановите сподели и видео од прославата во домашна атмосфера поради коронавирусот кој […]

Uncategorized

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН: Том и Џери слават 80 години

Популарните цртани јунаци, мачорот Том и глувчето Џери, неделава прославуваат 80 години постоење. Приказната за мачорот и глушецот кои живеат во иста куќа и постојано се надмудруваат, проткаена со урнебесни […]

Сцена

Карлеуша го прослави роденденот на ќерките- многумина ја осудија за подарокот кој им го купи, додека Душко Тошиќ го нарече вистински татко

Српската пејачка Јелена Карлеуша вчера го прослави роденденот на двете ќерки кои се разлика една година меѓу себе. Имено Карлеуша само без присуство на Душко Тошиќ го прослави 11-от и […]