Ознака: роденден

Македонија

Зоолошката градина во Скопје денес го слави 93-от роденден

Забава со детски песни, театарска претстава, Дизни маскоти и други изненадувања ги очекуваат посетителите што ќе дојдат во Зоолошката градина денеска, на одбележувањето на нејзиниот 93-ти роденден. Големата роденденска журка […]

Сцена

Катарина Ивановска славеше роденден – еве колку години наполни македонската убавица

По неколкуте летни дестинации покрај море каде што отпатува, манекенката Катарина Ивановска се стационираше во Скопје, но за тоа имаше убава причина. Имено, таа во еден скопски ресторан ги собра […]

Вести

Му пристигаа 101 ружа, па му пееше пола српска естрада- Боки 13 утре ќе заборави на луксузните роденденски прослави од минатото

Топ тема во сите медиуми во Македонија, но се погласни и во регионот е изнудувањето на рекет од страна на Боки 13 од бизнисменот Орце Камчев, но и вмешаноста на […]

Сцена

Дара Бубамара со бујните гради ја засени Карлеуша на нејзиниот роденден

Јелена Карлеуша го славеше својот 41 роденден со забава каде беа поканети некои од најблиските пријатели и колегите од естрадата меѓу кои беше и Дара Бубамара. Иако на некој начин […]

Македонија

“Охридско лето“ ќе го прослави роденденот со концерт на Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ

Фестивалот “Охридско лето“ вечерва ќе го прослави 59-тиот роденден со концерт на познатите гитаристи Влатко Стефановски и Мирослав Тадиќ на сцената на Античкиот театар. Со овој концерт нашата најпозната сценско-музичка […]

Сцена

Џенифер Лопез го слави 50. роденден и сè уште има енергија како на почетокот од својата кариера

Иако денес го слави својот 50. роденден, таа сè уште изгледа младо како во првите спотови што ги сними на почетокот од својата кариера. Џенифер Лопез продолжува да ги привлекува […]

Сцена

Не сакаше да слави роденден, но не издржа- Цеца се пофали со подароците кои ги доби, сите се прашуваат дали овој е од нејзиното момче?

Српската пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера наполни 46 години, но не сакаше да го прослави својот роденден оваа година. Оваа година се одлучи за интимна прослава, а за тоа ја […]

Сцена

Оваа желба не може да се купи со пари- Цена славеше роденден, а целиот регион зборува што и посака нејзината ќерка Анастасија

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ вчера наполни 46 години, а роденденот го прослави со најблиските пријатели и роднини. Нејзината ќерка Анастасија за српските „Телеграф“ откри како ја изненадиле нејзината мајка за […]