Ознака: роденден

Локална самоуправа

На роденденот на општина Кисела Вода одиграна првата театарска претстава во „Кисела Вода Кино“

Синоќа, во новоотворениот Дом на култура “Кисела Вода Кино”се одигра првата театарска претстава “Чолак”во продукција на Драмскиот театар од Скопје. Преку час и половина квалитетна актерска игра која донесе многу […]

Tweet

Кралицата Елизабета Втора го напиша ПРВИОТ ТВИТ. Еве што им порача на луѓето!

Иако за објавите кое британското кралско семејство сака да ги споделува со светот е заслужен администратор, кралицата Елизабета одлучи работата да ја преземе во свои раце.Британската кралица Елизабета ll неодамно го прослави […]

Сцена

Фото: ОРИГИНАЛНО: Погледнете каков подарок доби Адријана Алачки за роденден

Најубавиот подарок Алачки го доби од својата ќерка и внука..Адриана Алачки го прослави својот роденден на 5-ти јуни, а за таа пригода на социјалните мрежи доби лавина од честитки и коментари. Но, […]

Сцена

Видео: Анастасија со пари ги китеше трубачите, а кога запеа Цеца настана вистински УРНЕБЕС

Анастасија со пари ги китеше трубачите, а кога запеа Цеца…Атмосверата на роденденот на Анастасија се вжештила кога до микрофон дошле мајката на Анастасија, Цеца Ражнатовиќ и Вики Миљковиќ. Одлично расположената […]

Фото

Сораја го прослави својот роденден со луда журка – фото

Минатиот викенд во белградскиот клуб Театро, српската секс бомба Сораја го прослави својот 26 роденден. Забавата со српска поп музика траеше до раните утрински часови. На роденденот на Сораја присуствуваа […]