Ознака: родители

Нега и убавина

Дали вашето дете користи премногу паста за заби и зошто е тоа лошо за него?

Дали користите исто толку паста за заби колку и на рекламите? Дали ја нанесувате пастата врз целата четка? Ако одговорот е да, најверојатно само ја трошите пастата залудно. Но доколку […]

Живот

5 мисли на Вини Пу кои ќе ви помогнат да бидете подобри родители и подобри луѓе

Иако оригинално е создаден пред речиси цел век, мечето Вини Пу е еден од омилените измислени ликови, како и меѓу децата, така и меѓу возрасните. Иако овој лик се појавува […]

Технологија

Апликација за поголема контрола врз тоа што децата го гледаат на Јутјуб

На пазарот се појави нова апликација – „YouTube Kids“, која на родителите им овозможува поголема контрола врз сѐ она што децата гледаат на Јутјуб. Содржината, која е веќе прилагодена на […]

Занимливости

Син каков што никој родител не посакува: Дознајте што направил само за да не му дојдат мајката и таткото на гости

Пријавил дека има бомба во авионот, а причината е доказ дека тој е лош син. Според зборовите на јавниот обвинител, неговата мотивација за оваа постапка била да ги спречи родителите […]

Сцена

Игор Џамбазов покажа фотографија од големиот ден на неговите родители

Нашиот актер и шоумен, Игор Џамбазов, веќе извесен период е доста активен на социјалната мрежа Инстаграм каде не ретко објавува фотографии од своето секојдневие, но и такви од минатото. Во […]

Живот

„Ноќите се долги, но годините се кратки“: Прекрасен и реален текст потсетува колку брзо ни растат децата

Мали деца, големи обврски – сите родители ќе се согласат со ова. Животот со мали деца е хаотичен, непредвидлив, полн со непреспани ноќи. Блогерката Џинџер Хјус со прекрасен текст ги […]

Занимливости

Купил карти за 6 летови за да ги помине празниците со ќерката стјуардеса

Празниците се најчестото време кое луѓето го поминуваат со семејството. Многумина тогаш не работат, сепак оваа година не била толку среќна за стјуардесата Пирс Воган, па Бадник и Божиќ таа […]

Живот

МТСП ќе ги казнува сите родители што не си ги вакцинирале децата

Министерството за труд и социјална политика ги информираше сите државни и приватни градинки, дека Министерството за здравство прогласи епидемија на мали сипаници (морбили) во Скопје, согласно Законот за заштита на […]