Ознака: ручек

Кулинарство

За денешниот доручек избираме едноставна и брза палента со сос од печурки

Ќе ви требаат само неколку состојки за да го подготвите овој едноставен рецепт, а можете да го послужите со вашата омилена сезонска салата. Ќе ви требаат: 300 гр палента 250 […]

Кулинарство

Однадвор крцкава, одвнатре мека – готова за 10 минути: Брза скуша во маринада, посен ручек по сечија мера!

За ова посно јадење не ви треба многу труд, а вкусот е загарантиран. Состојки: – 2 скуши – компир – оцет – масло – кромид – сол – сув магдонос […]

Кулинарство

Немате идеја за ручек? Пробајте го овој едноставен рецепт што ќе ве спаси од стоење покрај шпоретот

Состојки: 1 кг компири 1 лажичка сув зачин 1/2 лажичка бибер 100 гр мајонез 3 лажици кечап 1 лажица сенф 500 гр пилешки гради без коски 3 лажици масло 1 […]

Кулинарство

Рецепт за кралско пилешко во сос кое што ќе стане омилен ручек за целото семејство

Ова е навистина едно прекрасно јадење кое што се приготвува на лесен начин, а е сочно и вкусно и сигурно не сте го пробале досега. Подготовката е навистина едноставна и […]

Кулинарство

БРЗ РУЧЕК ИЛИ ВЕЧЕРА ЗА ЦЕЛОТО СЕМЕЈСТВО: Новата верзија на салатата со пилешко е одлична идеја за вас!

Салатите се секогаш убави рецепти, може да се сервираат на неколку начини и да се чуваат во фрижидер неколку дена! Ако сакате брз оброк од салата, ова е одличен предлог, […]

Кулинарство

СУПЕР ИДЕЈА ЗА РУЧЕК – Равиоли од Рикота, грашок и аспарагус!

Доколку ви треба идеја за денешниот ручек, ви го пренесуваме овој рецепт што го најдовме на веб-страницата Зара Хоум. Треба да направите тесто од равиоли, да го наполните со полнење […]

Сцена

Оваа храна е задолжена за сестрите Родиќ да изгледаат совршено: Тоа што го имаа во чиниите го имаат сите жени дома, едноставно е!

Сестрите Родиќ веќе со месеци се во центарот на вниманието во регионот, а особено откако и втората сестра веќе го очекува своето прво бебе со синот на пејачката Гоца Божиновска. […]