Ознака: ручек

Сцена

Игор Џамбазов се запозна со родителите на саканата Илина Арсова

Со насмевки на лицата и на едно од најубавите места во Македонија, ведра средба на Игор со родителите на неговата сакана. Родителите на Илина Арсова живеат среќни пензионерски денови, а […]

Кулинарство

Нова идеја за ручек: Полнети тиквички печени во рерна

Ако не знаете што вкусно да подготвите денес, еве еден рецепт од традиционалната кујна што нема да ви одземе премногу време. Состојки: 1-2 млади тиквички 1 главица кромид 4 чешниња […]

Кулинарство

Идеја за денешниот ручек: Палачинки од компир

Направете декоративен и вкусен ручек. Потребни состојки: 2 лажици бело брашно, 800гр компир, 1 јајце, сол, црн пипер, масло и лебни трошки. Подготовка: Сварете ги компирите. Потоа од нив направете […]

Кулинарство

ТЕСТЕНИНИ ВО ШОЛЈА: Брз и лесен ручек кој ќе стане ваш омилен оброк

Количината на состојки зависи од големината на садот кој го користите но и од личниот вкус, така да можете слободно да ги додавате сите работи кои ги сакате. Играјте си […]