Ознака: Сашо Мијалков

Вести

Уште една лага на соросовите медиуми, Мијалков секогаш кога бил повикан давал изјави пред СЈО

Соросовите медиуми објавија информации и неформален брифинг дека досега имало случаи каде Сашо Мијалков одбегнувал давање на изјава пред СЈО за случаи кои биле нивен предмет на интерес.Дознаваме дека тоа […]

Вести

ФОТО: Нов демант за интервјуто на Чомовски со Богоевски!

Интервјуто на Александар Чомовски со Слободан Богоевски беше интервју во кое беа искажани лаги сѐ со цел да се изманипулира јавноста, во пресрет на изборите закажани на 11 декември.Jавноста веќе […]

Вести

Заев не успеа да ја продлабочи кризата со заканите за убиства и рекет на криминалците под негова контрола

Неколку часа откако јавноста дозна за заканите за убиства и рекет кои ги праќаше „подземјето“ блиско до СДСМ преку фејсбук, истите ги снема од социјалните мрежи, пишува порталот Журнал.нет.Профилот на […]

Вести

Откако заканите до Мијалков и Камчев ја разгневија јавноста, Дејан Трајковски – Близнак си го избриша профилот

Откако беа обелоденети заканите кои до екс-директорот на УБК Сашо Мијалков и бизнисменот Јордан Камчев ги испраќал јатакот на Зоран Заев и криминалец Дејан Трајковски – Близнакот, денес од ФБ […]