Ознака: Сашо Мијалков

Македонија

Врховен суд му го укина куќниот притвор на Мијалков

Врховниот суд информираше дека е донесено решение со кое му се укинува куќниот притвор на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков кој му беше одреден за случајот „Империја“. Мијалков, сепак, ќе […]

Македонија

За Мијалков се уште нема куќен притвор

Некомплетна документација е причината Кривичниот совет на одделението за гонење организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје вечерва да соопшти дека во случајот на Специјалното јавно […]

Издвојуваме

Мијалков – Од трето рангираниот ЛДПееовец на конкурс на МЕПСО, комшија на Мартинчо очекувавте лојалност и ВМРО?

Сагата помеѓу Мицковски и Мијалков не завршува. Откако го инагурираа за Лидер на наместен конгрес Фолк Фест Валандово и нели славеа демек дека завршиле работа, им покажа клоца и ги […]

Uncategorized

Тортура продолжува

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска е закажано продолжение на рочиштето за предметот „Тортура“, во кое се обвинети поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, поранешниот прв човек на единицата „Алфи” Ивица […]