Ознака: Сашо Мијалков

Вести

Полиција ги опкружува местата каде што престојува Мијалков, од него ни трага ни глас

Две полициски возила се пред зградата каде што живееше поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков во скопската населба Капиштец. Инаку сега, неговото живеалиште е на Водно, каде што исто е […]

Вести

ПОТВРДЕНО: Сашо Мијалков е позивен на КОРОНА ВИРУСОТ

ПОТВРДЕНО: Сашо Мијалков е позивен на КОРОНА ВИРУСОТ Екс-директорот на Управата за безбедност и контраразузнавање Сашо Мијалков денеска добил позитивен тест на коронавирус. Покрај Мијалков, заразена е и неговата сопруга […]

Вести

Адвокатот потврди: Мијалков е заразен со коронавирус

Поранешниот директор на УБК и обвинет во неколку случаи на поранешното Специјално јавно обвинителство, Сашо Мијалков е позитивен на Ковид-19. Неговиот адвокат Љупчо Шврговски потврди дека на Мијалков му било […]

Издвојуваме

Сашо Мијалков: Мицковски очекуваме влада или оставка, како што самиот вети

Сашо Мијалков: Мицковски очекуваме влада или оставка, како што самиот вети Во статус објавен на неговата фан страна Мујалков се обрати директно на Мицковски и ги коментираше погрешните политики кои […]

Избор на уредникот

Нинџа пропеа од А до Ш: Од штабот се водеше целиот тек на настаните на 27 април

Нинџа пропеа од А до Ш: Од штабот се водеше целиот тек на настаните на 27 април Александар Василевски-Нинџа во своето сведочење денес пред обвинетите Трајко Вељаноски, поранешен претседател на […]

Македонија

Барањето на Мијалков за враќање на пасошот – одбиено

Кривичниот суд го одби барањето на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, да му биде вратен пасошот. Денес од судот соопштија дека е одбиено барањето за укинување на мерката за […]

Македонија

Сашо Мијалков побарал да му биде вратен пасошот

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков бара судот да му го врати пасошот за да оди да се лекува во странство, дознава “Независен“. Тој во СЈО доставил обемна медицинска документација со […]

Македонија

Сашо Мијалков ќе се брани од слобода

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков излегува од куќен притвор и ќе се брани од слобода. Укинувањето на куќниот притвор следува бидејќи денес истекуваат 60 дена откако беше изречена првостепената пресуда […]