Ознака: Свети Николе

Вести

ВМРО-ДПМНЕ денеска со митинзи во Свети Николе и Штип

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе одржи митинг во Свети Николе (Градски Плоштад) во 17:30 часот.ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија” денеска ќе одржи митинг во Свети Николе […]

Вести

Денес ВМРО-ДПМНЕ со митинг во Скопје, а СДСМ во Свети Николе и Велес

Политичките партии денеска, на седмиот ден од изборната кампања за предвремените парламентарни избори, ќе ги претстават своите програми на средби со граѓани и на митинзи низ Македонија. ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За […]

Вести

Димовски: Свети Николе центар на многу инфраструктурни инвестиции во Источна Македонија

Носителот на Изборната единица 3 од Коалицијата за подобра Македонија, Илија Димовски денеска пред граѓаните на Свети Николе најави нови инфрастуктурни проекти и изградбата на многу нови патишта.-Еве сме на […]

Вести

Димовски: Владина поддршка за компаниите кои ќе инвестираат во руралните средини

Владина поддршка за сите домашни и странски компании кои планираат да инвестираат во стопански капацитети во руралните средини, најави денеска носителот на третата изборна единица Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ.Тој посочи […]

Вести

УМС на ВМРО-ДПМНЕ од Свети Николе порачува: “НЕ за двојазичност“

Членовите на Унијата на Млади Сили на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе денес од центарот на градот го искажаа својот револт за воведување двојазичност во сите општини во Македонија.Едногласни се дека службен јазик […]

Политички партии

УМС во Свети Николе: Младите не се наивни, гласот ќе го дадат за ВМРО-ДПМНЕ

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе оствари средби со младите од градот во рамки на посетите кои што ги остваруваат во Општинските комитети.На состанокот било дискутирано за […]

Вести

Груевски меѓу граѓаните на Свети Николе, се решаваат нивните проблеми и барања

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски кој денеска е во општината Свети Николе ги посети населените места Црнилиште, Ерџелија и Мустафино.Жителите од овие места побараа асфалтирање на улици, чистење на канали […]