Ознака: Свети Николе

Вести

Традицијата се негува: Градоначалникот на Свети Николе ги испрати коњаниците

Градоначалникот на општина Свети Николе Зоран Тасев со предавањето на општинското знаме пред зградата на локалната самоуправа на коњаниците кои учествуваат на Илинденскиот коњички марш, им посака среќен пат и […]

Црна хроника

Светиниколчанка ги ограбила цимерите од Кина

Цимерка од Ерџелија, ограбила Кинези што го градат автопатот кон Миладиниовци. Таа заедно со нив, неколку месеци ја делела куќата во Свети Николе каде сите живееле како потстанари, пренесува ТВ […]

Локална самоуправа

Свети Николе го менува начинот на собирање на смет

Свети Николе целосно го менува начинот на собирање на отпадот, со што се приближува кон европските стандарди за третирање на отпадот. Со оваа новина Општина Свети Николе е меѓу првите […]

Вести

ФОТО: Младите од Свети Николе со потсмев гледаат кон лагите на Шекеринска

Зборувањето на Радмила Шекеринска за средната класа, за невработеноста, за социјална држава и владеење на правото повеќе наликуваат на виц отколку на некаква политичка програма во сите места каде сто […]