Ознака: Себастијан Фетел

Спорт

Голем трансфер во Формула 1: Фетел потпиша за Астон Мартин

Четирикратниот шампион во Формула 1, германскиот возач Себастијан Фетел, се согласи да се приклучи во редовите на Астон Мартин, за кој ќе вози од 2021 година, откако истече договорот со […]

Останати спортови

Алонсо „иронично“: За брз болид ќе бараме “дупки“ во правилникот како и останатите

Шпанскиот пилот на Ферари во светското Формула 1 првенство, Фернандо Алонсо, откри на кој начин следната година неговата екипа ќе се обиде да го подобри перформансот. Алонсо му избега шампионската […]

Останати спортови

Претседателот на Ферари: Разочаран сум од Шумахер!

Претседателот на Ферари, Лука ди Монтеземоло, призна дека е разочаран со постапката на седмократниот шампион во светското првенство во Формула 1, Михаел Шумахер, кој за Големата Награда на Бразил, без […]

Останати спортови

„Хет-трик“ за Фетел: Ова е неверојатно, не знам дури ни како се викам

Германскиот Формула 1 возач Себастијан Фетел од Ред Бул ја одбрани титулата во светското Формула 1 првенство по последната трка која се возеше во Бразил. Фетел на оваа трка го […]

Останати спортови

Батон: Алонсо ја заслужи титулата повеќе од Фетел

Кулминацијата околу овогодинешната сезона во Формула 1 светскиот шампионат ќе се случи во Сао Паоло, а во трката за светската титула останаа само Себастијан Фетел и Фернандо Алонсо. Германецот има […]

Останати спортови

Картикејан: Фетел пречесто се жали, почнува да ме нервира

Индискиот возач во Формула 1, Нараин Картикејан во јавноста го обвини светскиот првак Себастијан Фетел кој го означи како главен виновник за изгубената неделна трка во Аустин. Германецот, да се […]