Ознака: Сергеј Самсоненко

Вести

Самсоненко со насолзени очи: Горд сум на овој македонски народ

Шампионите на Европа денеска поминаа под Триумфалната порта, а пред илјадниците фанови и граѓани на плоштадот Македонија се обрати и Сергеј Самсоненко-сопственикот на ракометниот клуб Вардар.Самсоненко им се заблагодари на навивачите за […]

Вести

Жерновски сееше лаги за Самсоненко, а сега прв оттрча да се слика со трофејот на Вардар

Новинарот Љупчо Златев на својот Фејсбук профил напиша дека некои луѓе едноставно немаат образ и чест, а таков е примерот со градоначалникот на Општина Центар, Андреј Жерновски.Некои луѓе едноставно немаат […]

Вести

Сите со знамиња од својата земја, газда Сергеј со македонското

Ракометарите на Вардар за првпат во својата историја станаа европски шампиони, а радоста со хероите на теренот ја сподели и рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко.Русинот во друштво на партнерот Орце Камчев […]

Ракомет

Жерновски пред две години го клеветеше Самсоненко, денес од Келн се улижува!

Човекот кој сакаше да ја запре изградбата на младинската академија на ФК „Вардар“, истиот оној кој ја лажеше јавноста дека северната трибина на арената „Филип Втори“ ќе се урнела, и […]

Вести

Демант по повод обидите на опозициските медиуми да го оцрнат Почесниот руски конзул Сергеј Самсоненко

Денеска се одржа прес-конференција по повод документарниот филм објавен во јавност, режиран од Центарот за истражувачко новинарство СКУП Македонија со единствена цел – дискредитација на компаниите и проектите на Почесниот […]

Вести

Честитка од рускиот конзул Сергеј Самсоненко по повод 11 октомври

Историксите и традиционални врски се потрврда за новите вредности на патот на создавање и градење модерна држава. Тогашното востание против фашизмот и херојската Народоноослободителна борба на македонскиот народ имаат историско […]

Вести

Рускиот конзул Самсоненко со честитка по повод Денот на независноста

По повод одбележувањето на 8 Септември, почесниот конзул на Руската Федерација во Република Македонија, Сергеј Самсоненко на сите македонски граѓани им го честита Денот на независноста.– Почитувани граѓани на Република […]